Psychoterapie pro děti - Kid's Skills

26.3.2015 Kids Skills je metoda na řešení orientovaného přístupu, která nabízí elegantní a bezpečnou formu práce s dětmi v procesu jejich „uzdravování“.

V sekci „O mně“ se dočtete o metodě Kids Skills. Jde o psychoterapii zaměřenou na děti. Vychází z psychoterapeutické školy postmoderních přístupů, původně z rodinných terapií.

Kids Skills je metoda na řešení orientovaného přístupu,  která nabízí elegantní a bezpečnou formu práce s dětmi v procesu jejich „uzdravování“.

Rodiče často chodí za lékaři, psychology, psychoterapeuty s žádostí o pomoc, s žádostí o uzdravení jejich dítěte. V oblasti psychologie jde o specifické „problémy“, se kterými přichází. Jako například: bojí se tmy, moc jí nebo málo jí, bojí se něčeho, nespí, nechodí na záchod apod.

Většinou si rodiče s těmito problémy poradí sami (nebo s pomocí specialistů – lékařů). Pokud se však dostanou do uzavřeného kruhu bezvýchodnosti, obrátí se na odborníka – psychologa, psychoterapeuta.

V těchto případech může metoda Kids Skils fungovat. Jde o to, že odborník ve spolupráci s rodiči hledá s dítětem možnosti, jak situaci zvládnout, jak ji překonat.

Základem tohoto přístupu je pomoci dítěti najít to, co se chce naučit, co chce ve svém životě zvládnout. Dost často se tato dovednost hledá s pomocí rodičů (nebo jiného blízkého člověka dítěti). Pak se specifickými kroky dále postupuje a rozvíjí dohodnutá dovednost, hledají se spojenci, plánují se oslavy…

Pokud Vás přístup zaujal, více můžete najít na dalet.cz, který mě v této dovednosti vyškolilJ

Ať se Vám daří rozvíjet co už umíte, nalézat nová kreativní řešení a překonávat sebe sama….

Hezké jaro!

Iva Mikušková